Tyttöjen edustuksen kauden alku lähestyy

08/12/2022 - 08:48

Seuran tyttöjunioreiden edustus- eli T21 joukkueen valmistautuminen tulevaan kauteen alkoi hyvissä ajoin ennen kesää. Kesän omatoimijakson jälkeen harjoittelua on jatkettu muutaman viikon ajan ja pikapuoliin edessä onkin jo kauden ensimmäiset viralliset ottelut. Varsinaisen sarjan, T21 SM-sarjan, alkuun on vielä reilun kuukauden päivät aikaa.

Kesän aikana paikkakunnalle pääasiassa opintojen perässä muuttaneet uudet pelaajat ovat päässeet hyvin sisälle ryhmään ja seuran nuoremmista ikäluokista siirtyneet tytöt ovat ottaneet oman paikkansa joukkueessa.

Joukkueeseen mahtuu kuitenkin edelleen pelaajia. Mikäli olet muuttanut kesän 2022 aikana Jyväskylään ja haluat pelata salibandyä hyvällä tasolla, niin ota rohkeasti yhteyttä joukkueen valmentajiin tai -johtoon. O2-Jyväskylässä tyttöjen pelaajapolku aina naisten liigajoukkueeseen asti on osoittautunut erittäin toimivaksi ja kynnys joukkueiden välillä on matala.

Valm.
Jere Viljanmaa
044 270 5312

Jouk. joht.
Hannu Sivelä
040 589 2558